Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
O firme
Agrochest Sport
Agrochest

news

13 czerwca 2017

Dni pola AGROCHEST

Przełom maja i czerwca to tradycyjny termin wizytowania przez rolników doświadczeń polowych z kolekcją odmian i technologiami ochrony. Firma Agrochest wychodząc naprzeciw tym potrzebom w tym roku zorganizowała Dni Pola województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Lokalizacje Dni Pola zostały wybrane nieprzypadkowo, bo na terenie działania firmy i jej oddziałów, a doświadczenia założono w nowoczesnych, intensywnych gospodarstwach.

26 maja w Drzewcach w powiecie gostyńskim do gospodarstwa Leszka i Michała Hąndzlika oraz Mariana i Romana Lipowczyka po raz kolejny zaproszono klientów z Wielkopolski. Natomiast 2 czerwca po raz pierwszy impreza odbyła się na Kujawach w Wiktorowie w powiecie włocławskim w gospodarstwie Romana Dylewskiego.

Na Dniach Pola zaprezentowano trzy odmiany pszenicy ozimej- Patras, Torrild i nowość Alexander, dwa pszenżyta Rotondo i Tulus oraz jęczmień ozimy Quadriga. Wszystkie odmiany zostały starannie dobrane pod względem profilu agrotechnicznego oraz jakości. Spośród różnych wariantów ochrony fungicydowej ciekawym rozwiązaniem był program Ochrona Plus, w którym do pierwszego zabiegu T1 użyto Wirtuoz 520 EC w połączeniu ze środkiem Vertisan 200 EC, a do T2 fungicyd Opera Max 147,5 SE. Połączenie różnych substancji aktywnych w tym z grupy SDHI i strobiluryn dało bardzo dobry efekt w postaci zdrowych i silnych roślin.

Z kolekcji odmian rzepaku oprócz odmiany Oriolus od kilku lat wyróżniającej się stabilnym plonowaniem ciekawie wyglądały odmiany Archibald, Excellium i Jumper. Uwagę odwiedzających zwracała nowość odmiana Elevation, pierwsza odmiana populacyjna w palecie Agrochestu.

Patronat merytoryczny nad Dniami Pola objęła dr Zuzanna Sawinska.

Spotkania były okazją do zapoznania się nie tylko z ofertą firmy, ale i wymiany doświadczeń, odpowiedzi na pytania oraz ciekawych rozmów.

 

Więcej o dniach pola w mediach:

TOP AGRAR

https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/bbch-47-pszenicy-ozimej-i-bbch-33-zboz-jarych-na-kujawach/

WIEŚCI ROLNICZE

http://wiescirolnicze.pl/newsy/dni-pola-z-agrochest-w-drzewcach-zdjecia/brak-zdjecia/

 

 

news

Życzenia

Więcej

Ochrona rzepaku jesienią

Więcej

Zalecenia RZEPAK OZIMY

Więcej