difenokonazol (związek z grupy triazoli) – 100 g/l (9,9%)
tebukonazol (związek z grupy triazoli) – 250 g/l (24,8%)

ETYKIETA

Opis

OPIS DZIAŁANIA

Fungicyd o działaniu grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu zapobiegawczym i interwencyjnym, przeznaczonym do ochrony rzepaku ozimego, rzepaku jarego, gorczycy sarepskiej i gorczycy białej przed chorobami grzybowymi, jak również w celu zapobiegania nadmiernemu wyrastaniu roślin w okresie jesiennym i skracania oraz wzmacniania łodyg wiosną.

STOSOWANIE ŚRODKA

Rzepak ozimy – sucha zgnilizna kapustnych:
• Jesień – termin stosowania: od stadium 4 do 8 liści rzepaku (BBCH 14–18). Stosowanie środka jesienią poprawia również zimotrwałość roślin poprzez pobudzenie systemu korzeniowego i zahamowanie wzrostu łodygi.
• Wiosna – termin stosowania: od fazy wydłużania pędu głównego (widoczne pierwsze międzywęźle) do początku kwitnienia rzepaku (BBCH 31–59). Stosowanie środka wiosną wpływa również na skrócenie łodyg i usztywnienie roślin, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie wyleganiem. W sezonie wegetacyjnym wykonać maksymalnie 2 zabiegi – po jednym jesienią i wiosną.
Dawka 0,8 l/ha.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
<< powrót