UPL

etofumesat 500 g/l

ETYKIETA

Opis

Herbicyd doglebowy lub nalistny, przeznaczony do zwalczania chwastów jednorocznych w buraku cukrowym i buraku pastewnym.

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek chwastobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych i częściowego ograniczenia występowania chwastów jednoliściennych w buraku cukrowym i buraku pastewnym.

Stosowanie przedwschodowe

Chwasty wrażliwe – dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita i mlecz zwyczajny.
Chwasty średnio wrażliwe – fiołek polny, komosa biała, rdest plamisty, rdest powojowy, rdest ptasi, wiechlina roczna i wilczomlecz obrotny.
Chwasty odporne – jasnota purpurowa, psianka czarna i starzec zwyczajny.

Stosowanie powschodowe

Chwasty wrażliwe – maruna bezwonna, rdest powojowy ,tasznik
pospolity, tobołki polne i żółtlica drobnokwiatowa.

Chwasty średnio wrażliwe – fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, psianka czarna, rdest plamisty i szarłat szorstki.

STOSOWANIE ŚRODKA

Burak cukrowy, burak pastewny

Środek ochrony roślin Oblix 500 SC, jak również inne środki ochrony roślin zawierające substancję czynną etofumesat, należy stosować na tej samej powierzchni uprawnej nie częściej niż co trzy lata, w dawkach nie przekraczających łącznie 1,0 kg substancji czynnej na 1 ha.

Stosowanie przedwschodowe: zaleca się wykonać zabieg środkiem Oblix 500 SC przed siewem lub bezpośrednio po siewie buraków, lecz przed wschodami chwastów, na dobrze uprawioną wilgotną glebę. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2 l/ha. Zabieg przedwschodowy nie zabezpiecza plantacji przed zachwaszczeniem na cały okres wegetacji i konieczne jest wykonanie zabiegów powschodowych. Zastosowanie przedwschodowe (przed lub tuż po siewie) wyklucza stosowanie środka Oblix 500 SC powschodowo w mieszaninach.

Stosowanie powschodowe: maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania (w systemie dwóch zabiegów): 1 l/ha

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
<< powrót