HELM 

tebukonazol – 250 g/l

ETYKIETA

Opis

OPIS DZIAŁANIA
Tebu 250 EW jest środkiem grzybobójczym w postaci płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu układowym, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, rzepaku ozimego, buraków cukrowych oraz wiśni przed chorobami grzybowymi.

STOSOWANIE ŚRODKA
Pszenica ozima – mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna, pszenicy, septorioza paskowana liści, brunatna plamistość liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów – od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia (BBCH 30-59). W warunkach sprzyjających rozwojowi chorób kłosa na pszenicy (septorioza plew i fuzarioza kłosów) zalecany termin zabiegu opryskiwania można wydłużyć do fazy dojrzałości wodnej ziarna (BBCH 71).

Jęczmień jary – mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza karłowa, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa jęczmienia, fuzarioza kłosów – do początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia (BBCH 30- 59).

Rzepak ozimyJesienią w stadium 4–8 liści rzepaku (BBCH 14–18), sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych
Wiosną w fazie wzrostu pędu głównego (BBCH 31–32), sucha zgnilizna kapustnych, czerń krzyżowych.
Wiosną od fazy końca kwitnienia do fazy opadania pierwszych płatków kwiatowych (BBCH 57–65), czerń krzyżowych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowa.

Burak cukrowy – chwościk buraka, mączniak prawdziwy buraka.

ROŚLINY SADOWNICZE

Wiśnia – brunatna zgnilizna drzew pestkowych.
Dawka maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
<< powrót