Dni Pola Agrochest 2018

Jak co roku firma Agrochest zorganizowała Dni Pola. Odbyły się one w dwóch lokalizacjach – 30 maja 2018 r. na polach Stadniny Koni Iwno w gospodarstwie Siedlec i 5 czerwca br. w Wiktorowie, w Gospodarstwie Rolnym Pana Romana Dylewskiego.

Głównym punktem spotkań było zwiedzanie poletek, nad którymi opiekę merytoryczną sprawowała dr Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz pracownicy firmy Agrochest.

Odmiany rzepaku jakie zostały zaprezentowane to: Excellium F1, Prince F1 (przeznaczone na stanowiska dobre), Archibald F1, Oriolus F1 (przeznaczone na stanowiska słabsze) oraz odmiana populacyjna Elevation przeznaczona na stanowiska dobre.

Przedstawione odmiany zostały zasiane dwiema metodami: strip till oraz tradycyjną orkową. Dzięki temu można było sprawdzić efektywność jednej i drugiej. Wniosek nasunął się błyskawicznie – rzepaki siane metodą strip till wykazały dużo większą tolerancję na panującą suszę.

Podczas Dni Pola zaprezentowano również odmiany zbóż takich jak pszenica Patras i Alexander oraz pszenżyto Rotondo i Tulus.

Wśród wystawców znalazły się firmy chemiczne, nawozowe, nasienne oraz bank ING.

Nie zabrakło również stoiska firmy SMP Agro, na którym można było zbadać  pH i twardość wody. Wydarzeniu towarzyszył również pokaz aplikacji RSM.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Siedlec

Wiktorowo

TAZER

 TAZER 250 SC jest środkiem grzybobójczym, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu wgłębnymi układowym, do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych roślin rolniczych i warzywnych

BAGANI

Bagani 125 ME jest fungicydem w formie mikro-emulsjido sporządzania roztworu wodnego o działaniu systemicznymdo stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i leczniczego w ochronie roślin rolniczych przed chorobami grzybowymi.

BAKTIPLANT

 BaktiPlant to preparat, który wzmaga aktywność metaboliczną roślini działa zapobiegawczo. Zawiera w swoim składzie kompozycjęopartą na mikroorganizmach, które poprzez wydzielenie metabolitów mogą na drodze konkurencji eliminować drobnoustroje chorobotwórcze lub znacznie ograniczać rozwój fitopagenów