Dni Pola Drzewce 2019 już za nami

W piątek, 24 maja, odbyły się Dni Pola Agrochest w Drzewcach. Pogoda i frekwencja dopisała.

Przybyłych gości powitali właściciele Gospodarstwa na których odbywały się Dni Pola w Drzewcach pan Roman Lipowczyk oraz Michał Hądzlik. Nie zabrakło również pracowników firmy Agrochest na czele z właścicielem firmy Tomaszem Rybarczykiem, który w swojej przemowie zaznaczył, iż firma zaczęła prace nad mobilną aplikacją, która będzie wspierać zarządzanie w gospodarstwie każdego rolnika.

Po krótkim powitaniu goście mieli okazję wsiąść na bryczki i pojechać na poletka, gdzie zaprezentowane zostały odmiany rzepaku: Oriolus, Archibald, Elevation, Architekt, Atora i Excellium i nowość z odpornością na wirusa żółtaczki rzepy – Artemis. Oprócz rzepaku każdy mógł zobaczyć poletka ze zbożami: pszenicą Rotax i Patras, pszenżytem Rotondo, Orinoko i jęczmieniem  Quadriga. Na poletkach doradcy Agrochest zaprezentowali sprawdzone rozwiązania z zakresu ochrony herbicyowej, insektycydowej i fungicydowej w uprawie rzepaku i zbóż.  Zwiedzający mieli możliwość nieograniczonych konsultacji z hodowcami odmian, ekspertami ds. ochrony roślin i uprawy.

Dniom Pola towarzyszyli wystawcy z firm współpracujących takich jak: Adob, K+S, Danko, Limagrain, Saaten Union, DSV, Raapol, AgroCan, SMP Agro, Fosfory, Bayer, FMC, Syngenta, Nufarm, Arysta, Ciech Sarzyna, oraz wydawnictwa rolnicze: Agro Profil, PWR i Farmer.

GALERIA ZDJĘĆ  –> KLIK

Artykuły o naszych Dniach Pola:

Agro Profil: KLIK

Top Agrat KLIK

Dnia 9 lutego 2024 roku w Bydgoszczy odbyła się konferencja pt. ,,NAUKA I DOŚWIADCZENIE UWOLNIĄ POTENCJAŁ TWOICH ROŚLIN”. W trakcie konferencji uczestnicy wysłuchali wykładu profesora Jacka Długosza na temat dostępności składników pokarmowych względem bioróżnorodności gleby. Profesor Grzegorz Lemańczyk przedstawił wykład na temat hybrydowej ochrony fungicydowej roślin pt. ,,Hybrydowa ochrona fungicydowa roślin-przyszłość czy konieczność”. Błażej Serkowski oraz Hubert Jasiński przedstawili innowacyjny wpływ naszych produktów na zdrowy rozwój roślin. Po zakończonej konferencji rolnicy dzielili się swoimi doświadczeniami oraz osiągniętymi plonami w ostatnich latach.