Globe

lambda-cyhalotryna (związek z grupy syntetycznych pyretroidów) – 100 g/l (9,53%)

ETYKIETA

 

Opis

Środek owadobójczy w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w roślinach rolniczych. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

STOSOWANIE ŚRODKA

Ziemniak

Larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej – maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha. Termin stosowania: środek stosować po wystąpieniu szkodnika. Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1.

Rzepak ozimy

Pchełki rzepakowe – maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha. Termin stosowania: opryskiwać jesienią po zauważeniu pierwszych uszkodzeń powodowanych przez pchełki ziemne, do początku fazy rozwoju pędów bocznych (BBCH 20).

Słodyszek rzepakowy, chowacz czterozębny – maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha. Termin stosowania: opryskiwać zgodnie z sygnalizacją po wystąpieniu chrząszczy słodyszka na pąkujących roślinach rzepaku, do końca fazy rozwoju pąków kwiatowych (BBCH 59). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 2 (w tym 1 zabieg jesienią i 1 zbieg wiosną).

Pszenica ozima, pszenica jara, jęczmień ozimy, jęczmień jary, pszenżyto ozime, pszenżyto jare, żyto

Mszyce – maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,075 l/ha. Termin stosowania: Zabieg wykonać po wykłoszeniu, nie później niż do fazy mlecznej dojrzałości ziarna. Zabieg jest możliwy do wykonania od fazy widocznego liścia flagowego do fazy pełnej dojrzałości mlecznej ziarniaków (BBCH 37–75). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1.

Kukurydza

Omacnica prosowianka – maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,125 l/ha. Termin stosowania: zabieg najkorzystniej jest wykonać w okresie wiechowania kukurydzy po wystąpieniu szkodnika. Zabieg jest możliwy do wykonania od fazy 3 kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 33–69). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym – 1.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
<< powrót